Impact Syndrome

A visual effects piece by Teh-wei Yeh

Backbone Medley

Aelaris

Project EOZ

Fly Fly

Saturday Afternoon Fever

Spook

The Egyptian Mystery & A-mon-Ra

Piece of Mind

Love, At Last

Bullitt Jr.

The Barometz

An Animation Audition

Chinatown

The Love of the Cross

Patience

Defective

Koichiro Tsujikawa for Cornelius


www.animatiksentetik.blogspot.com'dan alınmıştır.
Çok güzel animasyonlar var. Animatiksentetik'e uğramanızı tavsiye ederim.

The Owl

I Love You But I've Chosen Darkness gibi uzun bir isme sahip Austin Texas'lı grubun Fear Is on Our Side adlı albümünde yer alan The Owl adlı parçası için yapılan yukarıdaki klibin yönetmeni Emmanuel Ho, motion graphics alanında kısa animasyon çalışmaları olan başarılı bir tasarımcı. Sitesindeki animasyonlara mutlaka bir göz atın. (www.emmanuelho.com)

www.elmaaltshift.blogspot.com/ 'dan alınmıştır.

Modern World


Wolf Parade grubu için Adam Bizanski'nin yaptığı stop-motion bir video klip. Ayrıntılar ve başka video klipler yönetmenin sitesinde.
http://www.adambizanski.com/ bakabilirsiniz.
http://www.elmaaltshift.blogspot.com/ 'dan alınmıştır.

Struck by Lightning

Teenaids.org

Janis Joplin - Try

Bilmemiz gereken bazı şarkıcılar, filmler, yönetmenler, oyuncular... vardır.
Müzik tanıtım bölümüne Janis Joplin'le başlamak istedim yani 60'larla...

60'ların en güçlü Beyaz kadın rock sanatçısı olan Janis Joplin aynı zamanda kendini parçalarına tamamen yansıtabilen muhteşem bir blues ustasıydı. İlk olarak sahneyle tanıştığı San Francisco'nun kendini bilmez grubu Big Brother & The Holding Company'den 1960'ların sonlarında kısa ancak yoğun ve başarılı (ticari açıdan da) sürecek olan solo çalışmalarını hızlandırabilmek için ayrıldı.

Her zaman en iyi malzemelerle ve kendisiyle aynı duyguları paylaşan meslektaşlarıyla çalışamamış olmasına rağmen kendi ve Big Brother ile yaptığı ve kayıtları dönemin en heyecan verici çalışmalarındandır. İddialı, baskıcı kişiliği ve sahnedeki rahat, azgın tavırlarıyla Rock müzikte kadının günümüzdeki yerine ulaşmasında da büyük rol oynadı.

Janis Joplin Texas, Port Arthur kasabasında büyüdü. Joplin'in sonradan ortaya çıkan iç çekişmeleri ve mutsuzluğu, çevresinin beklentileriyle kendi istediklerinin birbirlerinden çok farklı oluşu ve tüm bunlara ayak uyduramamasına bağlanır.

Blues'a duyduğu ilgi genç kızlık yıllarından beri var olan Janis, fırsat bulduğunda daha sonradan Jefferson Airplane'nin gitaristi olacak olan Jorma Kaukonen ile bir araya gelerek Blues döktürüyordu. Big Brother öncesinde yaptığı az sayıda kayıttan -ki bunlar Joplin ölmeden önce piyasaya çıkarılmadı- Bessie Smith gibi büyük ustalardan esinlendiği ve gruba dahil olmadan önce kendi kişisel tarzını oturtabildiği çıkarılabilir. 1966'da San Francisco'daki sancılı gruplardan Big Brother & the Holding Company'ye katıldı. Aynı yıl daha önce bir çok kere gidip hakkında bilgi sahibi olduğu Kaliforniya'ya da tamamen yerleşti.

Big Brother'ın öyküsünü en ayrıntılı şekilde kendileri anlatıyor. Gevşek, bazen baştan savma topluluğun elbette bir cazibesi vardı. Yine de müzik dünyasında -her ne kadar toplulukta öne çıkma gibi bir yaklaşım olmasa da- Joplin'den önceki yerleri ile sonraki yerleri arasındaki fark çok kolayca anlaşılabilir. Big Brother'ı normalden ayırıp farklı kılan Janis Joplin olmuştur. '67 Monterey Pop Festivali'ndeki (belki de en iyi gösterisiydi) filme de çekilen "Ball and Chain" ile onları bir anda hit yaptı.

Mainstream etiketiyle bu ilk çıkıştan sonra, Big Brother Albert Grossman ile bir anlaşma imzaladı ve Columbiya'ya doğru ilerledi. İkinci albümleri "Cheap Thrills", 1968'de listelerde zirveyi zorladı, ancak tek başına kazanacağına inandığı şöhretin onu ayartmasıyla çok geçmeden Joplin ayrıldı.

Joplin'in ilk albümü "I Got Dem Ol' Kozmic Blues Again Mama!", Big Brother'dan gitarist Sam Andrew'in de çaldığı Kozmic Blues Band ile birlikte dolduruldu. Çok tutulmasına rağmen, Janis Joplin'in çıkardığı en iyi iş denemez; bu yeni topluluk müzik açısından daha cilalı olmalarına rağmen Big Brother'daki elemanlar kadar sıcak değillerdi, yaptıkları müzik ise devamlı soul rock'a kayıyordu. Ancak başarısız olarak nitelendirmek de doğru değil, Janis Joplin'i zirveye çıkaran "Try (Just A Little Bit Harder)" parçasının başarısı asla göz ardı edilemez.

Joplin'in hayatı hemen hemen tüm biyografilerde de dikkatin çekildiği üzere uyuşturucu bağımlılığı, alkoliklik ve kalıcı olmayan kişisel ilişkiler üzerine kurulmuştu sanki.

Ölümünden kısa bir süre önce ise müzikte işler yolundaydı, son albümü "Pearl" için istediği çok yönlü bir müzik için bir araya getirdiği "Full Tilt Boogie Band" -yapımcı Paul Rothschild idi- doğrusu acımasızca eleştiriliyordu ancak "Pearl" Janis Joplin'i, onun olgunluğunu, farkını kanıtlıyordu sanki. Blues'un, soul'un ve halk-rock'ın üstesinden başarıyla gelebildiğini bu harika albümde ilan etmiş oldu.

Albümdeki "Mercedes Benz", "Get It While You Can" ve Kris Kristofferson'ın "Me and Bobby McGee" parçaları Janis Joplin'in en iyi parçalarındandır. Ancak üzücü bir şekilde 1970 Ekim'inde Hollywood'da bir otelde aşırı dozdan, daha albümü çıkmadan, bir türlü sevemediği yaşama veda etti. "Me and Bobby McGee" ölümünden sonra '71'de bir numaraya yükseldi. Onunki gibi bir sesin bir daha dünyaya gelmesinin ne kadar zor olduğu herhangi bir parçasını dinleyince hemen anlaşılıyor.

gerekligereksiz tanıtım...

Gerekligereksiz notlar...

Bugün yine tüpüm bitti... Evet her zaman ki gibi bir pazar günü. Pazar günlerini ^^resmi tüp bitme günü^^ ilan ediyorum. Her zaman olduğu gibi yine tüpçüler kapalı...
Tüpçülere sesleniyorum:
En çok satış yapacağınız günde neden kapalı olursunuz?

gerekligereksiz soru...

İlk Aşk - Sinema Alışkanlığı

Dün aksam İlk Aşk'ı izledim. Filmin senaryosu ilişkiler üzerine kurulmuş. Açıkçası çok güzel bir film değil ama sinemada izlemenizi tavsiye ederim. Çünkü her film sinemada izlenir bence...

Sinemaya gitme alışkanlığımız yoktur çoğumuzun. DVD ve VCD çıktıktan sonra sinema kültüründe de pek çok şey değişmiştir. Ne gerek var sinemaya o kadar para vermeye gibi bir düşünce oluşmuştur. Sinemada izleyeceğime, kiralarım filmi, izlerim evimde dememek lazım. Yanlış bir düşünce bence. Bir de o paraya kaç film kiralarım diyenler de var. Sinemaya sadece sevgilinizle veya arkadaşlarınızla gitmenize gerek yok, tek başınıza da gidelebilirsiniz. Zaten film izlerken yanınızda kimin olduğu önemli değildir, film izleyecekseniz...
Bu yazım sinema alışkanlığı olmayanlara... Bu yazıyı okuduktan sonra belki bir şeyler deyişir?

gerekligereksiz alışkanlıklar...

Ahmet Ertegün

31 Temmuz 1923'te İstanbul'da doğan Ertegün, Büyükelçi Mehmet Münir Ertegün'ün oğluydu. Babasının görevi dolayısıyla İsviçre, Paris, Londra ve Washington^da eğitim gören Ertegün, 1947 yılında dişçisinden 10 bin dolar alarak kurduğu Atlantic Records'u dünyanın en önemli müzik şirketleri arasına sokmayı başardı. Ahmet Ertegün uzak görüşlülüğü ile Atlantic Records'u esasen blues ve caz müzik ağırlıklı bir şirketten dünyanın en önde gelen müzik şirketlerinden biri haline getirdi. Ertegün'ün keşfettiği müzisyenler blues, soul ve rock müzikte çığır açtı ve modern müzik kültürünün şekillenmesinde büyük rol oynadı. Ahmet Ertegün, Rock and Roll Hall of Fame Müzesinin de kurucusu oldu ve başkanlığını yaptı. Bugün Cleveland Ohio'daki müzenin ana sergi salonu Ertegün'ün ismini taşıyor. Ertegün, Atlantic Records'un kurucu başkanı olarak müzikle uğraşmaya devam ediyordu. Ertegün, 14 Aralık 2006 tarihinde ABD’de vefat etti.

ÖDÜLLERİ:

Ertegün 1991 yılında Boston'daki Berklee Müzik Okulundan onursal doktora ünvanını, 1993 yılında da Sanat ve Bilim Kayıtları Ulusal Akademisinden (National Academy of Recording Arts & Sciences) bir ödül aldı ve 2000 yılında da ABD Kongre Kütüphanesi tarafından "Yaşayan Efsane" ünvanıyla onurlandırıldı. Haziran 2006^da 40. Montreux Caz Festivali'nin açılış konseri Ertegün onuruna verildi.

Ertegün'ün müzik dünyasına kazandırdığı isimler:

Ertegün'ün müzik dünyasına kazandırdığı isimler arasında Ray Charles, Big Jue Turner, Ruth Brown, La Vern Baker, The Clovers, The Drifters, John Coltrane, Ben E. King, Bobby Darin, Sonny & Cher, Aretha Franklin, Otis Redding, Solomon Burke, Wilson Pickett, Led Zeppelin, Eric Clapton, Crosby Stills Nash & Young, The Rolling Stones, Bette Midler, Roberta Flack, Phil Collins bulunuyor.

Müziğin efsane ismi öldü

ABD’nin ünlü müzik şirketi Atlantic Records’un sahibi Ahmet Ertegün, New York’ta tedavi gördüğü hastanede son nefesini verdi. Ertegün’ün sözcüsü, bir süredir komada olan 83 yaşındaki müzik adamının dün gece hayatını kaybettiğini açıkladı.

29 Ekim pazar günü New York’taki Rolling Stones konseri sırasında ayağının kayması sonucu düşerek başını çarpan Ertegün, hastanede bitkisel hayata girmişti. New York’taki Presbyterian Hastanesi Weill Cornell Tıp Merkezi doktorlarından Howard A. Riina, son nefesini verirken tüm ailesinin Ertegün’ün başucunda olduğunu belirtti. Atlantic Records sözcüsü Bob Kaus da, cenazenin Türkiye’de defnedileceğini, yılbaşından sonra da New York’ta bir anma töreni düzenleneceğini açıkladı. Amerikan haber ajansı Associated Press (AP) müzik dünyasının efsanevi isimlerinden olan Ertegün’ün ölümünü acil koduyla dünyaya duyurdu. Ahmet Ertegün yarın Üsküdar'da toprağa verilecek. Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından Ertegün'ün naaşı Sultantepe Özbekler Tekkesi'ndeki aile aile mezarlığına gömülecek.

Psyop - Motley Bird


Harika stüdyo PSYOP'tan, Motley Bird için bir motion graphics örneği. 'Lovebirds' adlı reklam filmi 21 Kasım'da gösterilmeye başlanmış.
http://www.elmaaltshift.blogspot.com/ 'dan alınmıştır.

2007-Filmler ve Animasyonlar

2007 yılı film ve animasyon yönünden zengin bir yıl. Size tavsiye edebileceğim bir kaç film ve animasyon var. Bunlar; Shrek The Third, SpideR Man 3, The Number 23, HosTeL ParT II, 300 spartalı, Teenage Mutant Ninja Turtles, Happy Feet.
Filmlerin ve Animasyonların tanıtımlarını gerekligereksiz'de dolaşırken bulabilirsiniz...

gerekligereksiz tavsiyeler...

Shrek The Third


Tür: Komedi/Animasyon/Fantastik
Gösterim Tariihi: 18 Mayıs 2007(ABD)
Senaryo: jeffrey Price, Peter S. Seaman, Jon Zack
Yapım: 2007,ABD

SpideR Man 3


Tür: Bilim Kurgu/Fantastik/Aksiyon/Çizgi Roman
Gösterim Tarihi: 4 Mayıs 2007(ABD)
Yönetmen: Sam Raimi
Senaryo: Alvin Sargent, Sam Raimi, Ivan Raimi, Steve Ditko(Kitap), Stan Lee(Kitap)
Müzik: Danny Elfman
Yapım: 2007,ABD

The Number 23


Tür: Dram/Gerilim/Gizem
Yönetmen: Joel Schumacher
Senaryo: Fernley Phillips
Görüntü Yönetmeni: Matthew Libatique
Müzik: Harry Gregson-Williams
Yapım: 2007,ABD

HosTeL ParT II


Tür: Korku
Yönetmen: Eli Roth
Senaryo: Eli Roth
Görüntü Yönetmeni: Milan Chadima
Müzik: Nathan Barr
Yapım: 2007,ABD

300 spartalı


Tür: Savaş/Macera/aksiyon/Çizgi Roman
Gösterim Tarihi: 16 Mart 2007
Yönetmen: Zack Snyder
Senaryo: Zack Snyder, Kurt Johnstad, Michael B. Gordon, Frank Miller (Kitap)
Görüntü Yönetmeni: Larry Fong
Müzik: Tyler Bates
Yapım 2007 ABD

Teenage Mutant Ninja Turtles


Ninja kaplumbağalar geri döndü. Yeni bir animasyonla karşımızdalar...
Tür: Fantastik/Aksiyon/Animasyon
Gösterim Tarihi: 30 Mart 2007
Yönetmen: Kevin Munroe
Senaryo: Peter Laird, Kevin Eastman
Müzik: Marco Beltrami
Yapım: 2007,ABD

Happy Feet


Tür: Macera/Komedi/Animasyon
Gösterim Tarihi: 26 Ocak 2007
Yönetmen: George Miller
Senaryo: Warren Coleman, John Colles, John Miller, Judy Morris
Müzik: John Powell
Yapım: 2006, Avustralya/ ABD
Seslendirenler: Elijan Wood(Mumble), Robin Williams(Ramone), Brittany Murphy(Gloria),
Hugh Jackman(Memphis), Nicole Kidman(Norma Jean)

The Pioneers of Power...

Gitar Dersi

İstanbul Hatırası:Köprüyü Geçmek

CROSSING THE BRIDGE:THE SOUND OF ISTANBUL

Fatih Akın bu belgeselde İstanbul'u çok güzel anlatmış. Müzikler mi İstanbulu yoksa İstanbul mu müzikleri anlatıyor? İki kıtayı birbirine bağlayan İstanbul, sanatların birleştiği yer diyebilirim. Bunlardan biride müzik. Fatih Akının İstanbul'u görme duyusuna hayran kaldım.
Bende ne zaman İstanbul'a gitsem, ilk İstanbul sabahım da İstanbul Hatırası denk geliyor televizyonda. Garip bir tesadüf. Ama ben memnunum, sabah kahvaltımı yaparken İstanbul Hatırası'nı izlemeyi. Güne güzel bir başlangıç bence...

gerekligereksiz gözlem...

Graffe


Phlegmatic
Uploaded by firat

Graffe'dan Garreth O'Brien'la, Sam Weber'in illüstrasyonlarıyla yaptığı motion graphics çalışması. Ses tasarımı ise (sanırım kardeşi) Zach Weber'e ait. Hemen altındaki ise DNA Designed Communications için Adam Larkin ile birlikte yaptığı bir MG çalışması daha var. Tipografi tasarımı Charlie Ward'a, fotoğraf Ian Robertson, ses tasarımı ise yine Zach Webber'a ait.

( http://elmaaltshift.blogspot.com/ )'dan alınmıştır.

Bir Kızdan İstemek

Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali

İpeğin vatanı Bursa’da İpek Yolu Film Festivali
Bursa’da, dünya sinemasının seçkin örneklerinin biraraya getirildiği ve çoğu Türkiye’de ilk kez izleyiciyle buluşacak olan 40’ı aşkın filmden oluşan bir festival düzenliyor: Uluslararası İpek Yolu Film Festivali.

BURSA - Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali, Türkiye’de ipeğin vatanı olan tarihi Bursa kentinden bütün dünyaya ilk kez merhaba diyor. 13 - 17 Aralık 2006 tarihleri arasında düzenlenecek Festival, uluslararası ve ulusal gösterim programının yanı sıra sergiler, paneller, sinema kursları ve belgesel atölyesi gibi zengin yan etkinlikleriyle, Bursalıların sinemayla dolu bir hafta geçirmelerini sağlayacak.

(http://www.ipekyolufilmfest.com/) 'dan bilgi alabilirsiniz.

. , ; ! : ? "" ...

Noktalama işaretlarinde neden insanların garip saplantıları vardır ki? Ben üç noktacılardanım. Nedense cümle sonlarında gerekli gereksiz üç nokta kullanırım.

Burçlar, fallar, onlar, bunlar derken buyrun bakalım bu da noktalama işaretlerine göre gerekligereksiz kişiliğiniz...

Nokta ( . ) Cümlenin sonuna konur.
işareti gerekli gereksiz her yerde kullananlara kısaca "nokta sevenler" diyelim ve yorumumuza geçelim.
Hayata kesin bir gözle bakarlar. Her zaman son sözü söylemekten hoşlanırlar. Her karar onların son sözüne göre verilmelidir. (Allah kolaylık versin.)

Virgül ( , ) Birbiri ardınca sıralanan eş görevli kelime ve kelime gruplarının arasına konur. Virgülcülere, "bir türlü dur durak bilmeyenler" diyelim ve yorumumuza geçelim.
Hayatlarını ayrıntılara boğularak geçirirler, anlattıkça anlatırlar, aslında söylemek istedikleri o kadarda kısadır ki uzattıkça uzatırlar.

Noktalı virgül ( ; ) Cümle içinde virgüllerle ayrılmış tür veya takımları birbirinden ayırmak için konur.
Noktanın altında o virgülün ne işi var hala anlayamadım. Yaşasın noktalı virgül!

Ünlem işareti ( ! ) Sevinç, kıvanç, acı, korku, şaşma gibi duyguları anlatan cümlelerin sonuna konur.
İlgi çekmek için yapmadıkları yoktur. Onları istesenizde istemesenizde farkedersiniz. Onlardan kurtuluş yoktur.

İki nokta ( : ) Kendisinden sonra örnek verilecek cümlenin sonuna konur.
Her zaman bir açıklama yapma istekleri vardır. Onlarla çok zaman geçirdiğinizde kafanız balon gibi olabilir. Dikkatli olun.

Soru işareti ( ? ) Soru bildiren cümle veya sözlerin sonuna konur.
Hayatta her zaman bir sorusu, bir problemi olan şüpheci kişilerdir. Aslında onlara"The Riddler"lar diyebiliriz.

Tırnak işareti ( “ ” ) Başka bir kimseden veya yazıdan olduğu gibi aktarılan sözler tırnak içine alınır.
Bu tipleri gördüğünüz gibi tabanları yağlayın...

Üç nokta ( ... ) Tamamlanmamış cümlelerin sonuna konur.
Arif olan anlar...

Tabi birde bütün noktalama işaretlerini yerli yerinde kullananlar vardır. Kuralları severler, askerlik onlar için ideal meslektir, orgenarallik rütbesine kolaylıkla yükselebilirler.

gerekligereksiz analizler...

Akbank Kısa Film Festivali

Akbank Kısa Film Festivali başladı. Bu yıl üçüncüsü düzenlenen festivalin 'Kısadan Uzuna' bölümünde konuk Serdar Akar. Bu bölümde Serdar Akar'ın üğrencilik yıllarında çektiği üç kısa film ve ilk uzun metraj filmi 'Gemide' gösterilecek. Ertuğrul Karslıoğlu'na ayrılan belgesel bölümünde sinemaseverler 'Fırat'ın Türküsü', 'Keçenin Teri', 'Suyla Gelen Kültür'ü izleme imkânı bulacak. 19 Aralık'a kadar sürecek festivalde filmler Akbank Sanat, Goethe Enstitüsü ve İstanbul İtalyan Kültür Merkezi'nde gösterilecek.

gerekligereksiz bilgi...

Orhan Pamuk

Orhan Pamuk Nobel Ödülü'nü pazar günü alıyor. Nobel öncesi yapılan konferansta yaptığı konuşma Türkçe'ydi. Ödülün sahibinin kendisi değil Türkçe'nin olduğunu gösterdi. Belki de ben bu şekilde anlamak istediğimdendir. Uluslararası bir platformda ana dilin Türkçe olduğunu görmek çok güzel. Nobel Edebiyat Ödülü'nün konuşması yapılırken takip etmek zorun da olduğumuz bir alt yazı yoktu yada bir çevirmenden dinlemek zorunda kalmadık. Nobel öncesi yapılan konferansta olduğu gibi. Teşekkürler Orhan Pamuk bu gurur verici anı Türk halkına yaşattığın için.

gerekligereksiz yorum...

Neden internettesin?

Günümüz de internet kullanıcılarının çoğu bilinçsiz bir tüketim içerisinde. İnsanların çoğu interneti sohbet etmek, sanal arkadaşlıklar kurmak, sanal aşklar bulmak, cinsellik içeren sitelere girmekle geçiriyorlar. Zamanın nekadar değerli olduğunun farkın da değiller. Olanakları da bukadar sorumsuzca kullanmamak lazım. İnsanlar kendilerini dış dünyaya kapatıp sadece odak noktaları bilgisayar haline getiriyorlar. Peki bu kadar insan bilgisayar başında boş işlerlemi uğraşıyorlar? Peki gereksiz olan milyonlarca web siteleri niye? Aslında arz-talep durumu olsa gerek. Temiz bir internet ortamı için bilgilenmek ve bilgilendirmek gerekir. Bence olaya kendimizden başlamak gerekir. İnternette gerekli gereksiz bilgilerden gerekli olanlarını seçmeye çalışarak olabilir belkide. Dünya gerçektende elimizin altında oluyor. Bu gücü doğru kullanmak gerekir. Gücü kullanmak erdemdir. Erdemli insanlar olmak lazım. Tabii internet kullanıcılarının belirli bir kısmı için söğlediğim şeyler bunlar ama bu kısım çogunlukta galiba?

gerekligereksiz bilgi...

Yapışık İkizler 2

SüPeR PaPaZ

No Time For Nuts

THE PIANO 2

Yapışık İkizler

Dondurmam Gaymakİstanbul Film Festivali ve Altın Koza'da Jüri özel Ödülünü alan Dondurmam Gaymak Oscar yarışında Türkiyeyi temsil edek.
Bir ege geyiği diye biliriz.
Ben daha izlemedim ama gösterimdeki Türk Filmleri arasında sıra başım diyebilirim.

Stanley Kubrick


Stanley Kubrick Filmleri:
-Gözü Tamamen Kapalı (1999)
Yönetmen, Senarist
-Full Metal Jacket (1987)
Yönetmen, Senarist
-The Shining (1980)
Yönetmen, Senarist
-Barry Lyndon (1975)
Yönetmen, Senarist
-Otomatik Portakal (1971)
A Clockwork Orange
Yönetmen, Senarist
-2001: Uzay Macerası (1968)
2001: A Space Odyssey
Yönetmen, Senarist
-Dr. Strangelove (1964)
Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb
Yönetmen, Senarist
-Lolita (1962)
Yönetmen
-Spartaküs(1960)
Spartacus
Yönetmen, Senarist
-Zafer Yolları (1957)
Paty of Glory
Yönetmen, Senarist
-Katalin Busesi (1955)
Killer's Kiss
yönetmen, Senarist
-Korku ve İstek(1953)
Fear and Desire
Yönetmen, Senarist, Görüntü Yönetmeni

The Simpsons (Koltuk maceraları)

Requem For A Dream

Erik MongralnAkustik gitarı bu şekilde çalanı ilk defa gördüm. Ellerine de saglık. Aşma durumları vardır ya bu da öğle bir durum olsa gerek.

iPhoneÖzellikle Mac kullanıcılarının birkaç yıldır özlemle beklediği iPhone, söylentilere göre Ocak 2007'de çıkıyormuş. 4 ve 8GB'lık iki farklı modeli olacağı söylenen iPhone'nun özellikleri ise şunlar olacakmış:
- Çok küçük boyut
- Harika bir işletim sistemi (tabii ki)
- Diğer telefonlara nazaran kendine has özellikleri
- Birincisi telefon kısmı, diğeri mp3 kısmı için iki pil yeri
- 4GB kapasiteli model49$, 8GB kapasiteli model 449$ olacakmış (fiyatı şu andaki diğer üst modellere göre gayet uygun.)
- Hafıza kartı ve kaydırmalı klavye
- Dokunmatik ekran
Macworld 2007 fuarında açıklanması beklenen bu harika ürün umarım söylentilerin dışına çıkıp gerçek bir hal alır. Benim gibi birçok Mac kullanıcısının telefonlarını anında satıp, bu ürünü almak için bir Apple Center'a koşmaları kaçınılmaz olacak gibi.

(www.elmaaltshift.blogspot.com)'dan alınmıştır.

IKI Gallery - Lightning Systems
Posted by Fırat Yıldız
Daha önce bu kadar güzel aydınlatan lambalar görmemiştim.

Photorium - Sniper


Posted by Fırat Yıldız

Thom Yorke ^^Harrowdown Hill^^


Thom Yorke'un solo albümündeki çıkış parcası olan ^^Harrowdown Hill^^ görüntüleriyle ve müziğiyle güzel bir parça olmuş.

Helium


Helium
yükleyen selligpau

Pamuk Prenses 2


PP2_ENG
Uploaded by maliyeci

Barış Bayraktarın yönettiği kısa filmde Akasya Asıltürkmen ve Erkan Can baş rollerde. Geçen sene TED kolejinin düzenlemiş olduğu kısa film festivalinde izlemiştim pamuk prenses 2'yi. Film gösterimini düzenleyen kişiden korsan cd temin edebilme ihtimalini sormuştum. Telif hakları yönetmenlere ait olduğu için mümkün olmadığını öğrendim. Ama günümüzde internet gibi bir olanak var. Ve karşınızda Pamuk Prenses 2...