Movin on Video

Posted by: firatyildiz on: Mayıs 14, 2009
-----------------------------------------------------------------------

Avrupa Birliği Eğitim ve Kültür Programları, Gençlik Programı kapsamında, Adnan Menderes Üniversitesi ESN ADÜ Erasmus Topluluğunun düzenleyeceği bir gençlik aktivitesidir.

* 7 farklı ülkeden ( Türkiye, Bulgaristan, Romanya, Çek Cumhuriyeti, Polonya, Letonya ve Litvanya )
* 12 farklı üniversiteden,
* 18-25 yaş arası,
* 44 genci,
* Kültürler arası diyalog, hoşgörü, ırkçılık karşıtlığı, Avrupa gençliği ve Avrupa geleceği gibi konularda,
* Dans, Müzik, Drama, Fotoğraf, Resim, Video gibi sanatsal etkinlikler yaparak,
* 2009 Avrupa Yenilik ve Yaratıcılık yılında,
* 9 gün 8 gece bir arada tutarak,
* Son gün üzerinde çalışılan sanatsal etkinlikleri şov haline getirerek,
* Yerel halk ve üniversite öğrencileri ile paylaşmayı hedefler.

44 genç, Kuşadası Long Beach Aqua Center adlı tatil köyünde bir araya gelirler. Programın ilk 2 günü, katılımcıların bir birlerini tanıması ve kaynaşması için ayrılmıştır. Bunun, isim öğrenme oyunları, ice-breaking games olarak ifade edilen kaynaşmayı sağlayan oyunlar oynanması, katılımcıların proje hakkındaki beklenti ve endişelerini açıklaması, ekip oluşturma ve grup dinamiğini yüksek tutmaya yönelik etkinliklerin yapılması ile gerçekleştirilmesi planlanmaktadır.

Projenin 2.gününden itibaren, projenin hedefleri katılımcılarca tartışılacaktır. Ortaya çıkartılmak istenenler belirlenip, bunun ne için ve nasıl yapılacağı tartışılacaktır. Örn: Kısa film yapılması, konusu, nasıl hazırlanacağı. Örn: Bir dans koreografisi hazırlanması, teması ve nasıl hazırlanacağı.

Hedefler belirlendikten sonra, proje sürecinde katılımcılar, ilgi gruplarına göre çalışmalarını sürdürecekler. Bu süreçte, efes gezisi, jip safari, tekne turu gibi hem grup dinamiğini yüksek tutacak, hem ülkemizin tanıtımına hizmet edecek hem de katılımcıların üzerinde çalıştıkları sanatsal etkinliğe yönelik ilhan kaynağı olacak aktiviteler düzenlenecektir. Her akşam, programda belirtilen etkinlikler gerçekleştirilecektir.

Nihayetinde, hazırlanan sanatsal çalışmalar, Adnan Menderes Üniversitesi Kongre Merkezinde düzenlenecek bir kokteyli takiben, 1 – 1,5 saat sürmesi tahmin edilen bir şov halinde üniversite mensuplarına sunulacaktır. Ardından, Erasmus Party olarak adlandırılan, 500 kişilik bir katılım beklenen bir parti düzenlenip proje sonlandırılacaktır.

Ge®eklige®eksiz, Movin on Video...

Hiç yorum yok: