Büyük Zafer Sonrası Terim'in Açıklamaları

Çek Cumhuriyeti maçı Türkiye'nin tarihi zaferlerinden biriydi. 2:0 mağlub durumdan 3:2 öne geçip, çeyrek finale yükselen Türkiye...

Bu büyük zafer sonrasında neden bir teknik direktör maçın yorumunu yapmak yerine, basına cebhe almış bir şekilde saçma sapan açıkamalar yapar.

Fatih Terim, “Eleştirilerde saldıranlar ve fırsattan istifade hakaret etmeye çalışanlar var. Çek maçını kaybetseydik muhtemelen darağaçları kurulabilirdi. Oyuncularım ve ben orada asılabilirdik. Demek ki biz darağaçlarını da yıkıp geçtik” dedi.

Fatih Terim, basın mensuplarına “Kendi işimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. Sizlerin işini de zorlaştırıyoruz. 70. dakikadan sonra yazdıklarınızı çöpe atmak kolay değil. Bu sıkıntı için özür dileriz. Pes etmeyen takımız. Turnuva boyunca böyle rahatsızlıklar vereceğiz” şeklinde konuştu.

Mucizeyi gerçekleştirmiş ve şu an avrupanın konuştuğu bir milli takımın teknik direktörü olan Fatih Terim'in basın mensuplarını bu kadar ciddiye alıp, kendi işini yapmak yerine basın mensuplarına bu şekilde açıklamalar yapmanın hiç bir anlamı yok...

ge®eklige®eksiz, Fatih Terim...