13. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı

Türkiye’de yapılmakta olan en kapsamlı yurtdışı eğitim organizasyonu olma özelliği taşıyan International Education Fairs of Turkey (IEFT), bu yıl 13. Yurtdışı Eğitim Fuarı’nı düzenliyor. 20 ülkeden 100’ün üzerinde üniversite, kolej, dil okulu ve lisenin yer aldığı 13. IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı; 27 Mart’ta Kıbrıs Hidden Garden Center’da, 29-30 Mart İstanbul Hilton Otel’de ve 1 Nisan Adana Hilton Otel’de, 2 Nisan Ankara Sheraton Otel’de ve 4 Nisan İzmir Hilton Otel’de düzenlenecektir.

Fuarlara; ABD, Almanya, Kanada, İngiltere, Hollanda, Avustralya, Fransa, İsviçre, Polonya, İtalya, İspanya, Macaristan, Malta, Rusya, Çin, Estonya, Litvanya, Güney Afrika, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkelerden, California State University, University of Connecticut, Macquarie University, Universıty of California San Diego, The State University of Newyork, Trent University Canada, Depaul University, University of Debrecen Tıp Fakültesi, University of Kansas, University of Hartford, Leiden University, Stenden University, European Business School, University of Pecs, University of Sussex, University of Surrey, Stirling University, Heriot Watt University, North Eastern University, University of Southampton, Tallinn University of Technology, HTMI (The School of International Hotel & Tourism Management), Windesheim, University Of Applied Science gibi saygın üniversiteler ve kolejlerin temsilcileri katılmaktadır

13.IEFT Yurtdışı Eğim Fuarı’nda; lisans, yüksek lisans, doktora, dil okulları, yaz okulları, sertifika, diploma, staj, lise eğitimi, Au Pair, Work & Travel ve burslu eğitim konusunda üniversite ve kolej temsilcilerinden bilgi elde edilebilir, ücretsiz yurtdışı seminerlerine katılınabilir.

13.IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarları yer ve tarihleri:

27 Mart 2008 / Kıbrıs - Hidden Garden Center
12:00–18:00

29 - 30 Mart 2008 / İstanbul - Hilton Otel Convention Center
12:00-18:00

1 Nisan 2008 / Adana - Hilton Otel
12:00–18:00

2 Nisan 2008 / Ankara - Sheraton Otel Convention Center
12:00–18:00

4 Nisan 2008 / İzmir - Hilton Otel
12:00–18:00

13.IEFT Yurtdışı Eğitim Fuarı’na katılan üniversite ve kolejlerin tam listesi için tıklayınız.

Ücretsiz yurtdışı eğitim seminer programları için tıklayınız.

Halka açık ve ücretsiz olan fuarlar, 12:00-18:00 saatleri arasında ziyaret edilebilir. Katılımcıları; sürpriz hediye, burs ve çeşitli etkinliklerin beklediği fuarlarla ilgili detaylı bilgi ve online davetiye için tıklayabilir . Veya 0 212 244 42 13 no’lu telefondan bilgi alabilirsiniz.

( IEF'T )

ge®eklige®eksiz, International Education Fairs of Turkey...

Gaste'nin Gerçek Künyesi

Geçen ay "Gaste" hakkında bir yazı yazmıştım. Ücretsiz habere ulaşmanın ne kadar olumlu olduğundan bahsetmiştim. Ama kazın ayağı hiçte öyle değilmiş! Geçen gün "Gaste" hakkında gerçeklerin yer aldığı bir mail aldım. ( Forwad mail deyip okumamazlık yapmayın ve sizde bu maili herkesle paylaşın.) Ardından da bu blogda denk geldim. Blog yöneticilerinin bunu hoş karşılayacağını düşünerek olduğu gibi yayınlıyorum.

Bedava ''Gaste'' nin Hikmeti !


"İstanbullular 11 Şubat’ta ücretsiz dağıtılan ve günlük çıkan “Gaste” ile tanıştılar. Her sabah İstanbul’un yüzlerce noktasında dağıtım görevlileri kucaklarında bir tomar “Gaste” ile bekleyerek yoldan geçen herkese birer tane uzatıyorlar.

Uzun süren bir yürüyüş sırasında sizin de elinize bir “Gaste” geçmemesi ihtimali neredeyse sıfır. Gaste’yi belediye otobüslerinden de rahatlıkla edinebiliyorsunuz. Başbakan Erdoğan’ın danışmanı Cüneyt Zapsu’nun ağabeyi Abdulaziz Zapsu ücretsiz dağıtılan Gaste’nin ortaklarından. Bir kent gazetesi olmasına karşın kent politikalarının hiçbir şekilde eleştirilmediği Gaste’de bol bol tam sayfa reklam var. Gaste Fettullah Gülen cemaatinin gazetesi Zaman’ın matbaası olan Feza Matbaacılık’ta basılıyor.

Halkın giderek yoksullaştırıldığı bir ülke de bedava gazete bedava bilgi demek. “Gaste” örneği düşünüldüğünde ise bu aynı zamanda bedava manipülasyon, bedava yalan anlamına da geliyor. Gaste’nin yerel seçimlere bir yıl kala çıkmaya başlaması da dikkatlerden kaçmıyor. Her gün Gaste okuyan İstanbullular artık ne kanalizasyon çukurlarına düşen Dilara’dan ve İSKİ’nin ihmalinin arkasında yatan rant ilişkilerinden, ne İstanbul ulaşımına yapılan örtülü zamlardan ne de İstanbul’u susuzluğa sürükleyen yanlış belediyecilik politikalarından haberdar olamayacak. Bunların bazılarından haberdar olsalar bile Gaste onları bu olayları ya "Hak" kın takdiri olarak ya da resmi makamların yaptığı açıklamaları referans göstererek anlatacak.

Yerel seçimler öncesinde Gaste’nin AKP’nin işini oldukça kolaylaştıracağı söylenebilir. AKP iktidarı son dönemde yaptığı ataklarla medyadaki elini oldukça güçlendirdi. ATV-Sabah grubu yayın organlarının Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Genel Müdürlüğü’nü yaptığı Çalık Grubu’na devrini, RTÜK geçtiğimiz günlerde onaylamıştı. Böylece AKP medya alanında Doğan Grubu ile başı çeken bir pozisyona geldi. Devlete ait olan TRT, Yeni Şafak, Zaman gazeteleri, STV, Kanal 7′nin başını çektiği İslamcı medya, Star Gazetesi ve daha birçok basın ve yayın organı doğrudan veya dolaylı şekillerde AKP politikalarına emri amade. Şimdi bu listeye ATV-Sabah grubundaki yayın organları ve Gaste ekleniyor. AKP Türkiye’de iktidarda payı olan ne var ne yoksa hepsini sırasıyla kontrol altına alıyor. Bu konuda medyadaki pozisyonunu ise çoktan sağlamlaştırdı.

İyi Uykular Türkiye…"

ge®eklige®eksiz, Gaste'nin Arka Sayfaları...

Cumhuriyet Gazetesi Reklamları

Cumhuriyet gazetesinin yeni reklam filmleri Dünya Kadınlar Günü'nde yayınlanmaya başlandı. Reklamların konusu, Türkiye gündemini fazlasıyla meşkul eden türban...

Cumhuriyet Gazetesi - 1. ReklamCumhuriyet Gazetesi - 2. Reklam
Cumhuriyet Gazetesi - 3. Reklamgerekligereksiz, cumhuriyetimize sahip çıkalım...

8 Mart - ''Dünya Kadınlar Günü''

Ecobella Home - Kadınlar Günü

Geçen sene hazırlanmış olan film, Ecobella'nın bayanlara hediyesiydi.
Video Elma+Alt+Shift'ten alınmıştır.

gerekligereksiz, Bütün bayanların ''Dünya Kadınlar Günü'' kutlu olsun...

South ParkERİC THEODORE CARTMAN

Yaş: 9
Cinsiyeti: Erkek
Saç Rengi: Kahverengi
Mesleği: Öğrenci
Dini: Hıristiyan
Seslendiren: Trey Parker
Ekibin en egzantrik üyesi. Nefret etmeyi seviyor. Aşırı tepki vermekten çekinmiyor ve şiddet uygulamaktan geri kalmıyor.
Ait olmadığı her çeşit oluşuma karşı önyargılı, özellikle de hippiler ve Museviler söz konusu olduğunda. Sonuçlarını düşünmeden insanları kullanmakta oldukça başarılı.


KENNY MCCORMICK

Yaşı: 10
Cinsiyeti: Erkek
Saç Rengi: Sarı
Mesleği: Meslek sahibi
Dini: Hıristiyan
Seslendiren: Matt Stone
Grubun en mazlum üyesi, çünkü dizinin ilk beş sezonunun hemen her bölümünde ölüp tekrar dirilerek nam saldı.
Şapkalı turuncu parkası, turuncu pantolonu ve kahverengi parmaksız eldivenini hiç çıkartmamasıyla meşhur.


STANLEY MARSH

Yaş: 9
Cinsiyeti: Erkek
Saç Rengi: Siyah
Mesleği: Öğrenci
Dini: Katolik, bazen Ateist, Mormon ya da Scientolog
Seslendiren: Trey Parker
Her bölümün konusu genellikle ya onun ya da Kyle'ın başının altından çıkıyor.
Astımı olan Stan, dürüst ve akıllı tavırlarıyla çoçukların normale en yakın olanı.
Yani o aslında arkadaş kurbanı.


KYLE BROFLOVSKI

Yaş: 9
Cinsiyeti: Erkek
Saç Rengi: Kumral
Mesleği: Öğrenci
Dini: Musevi
Seslendiren: Matt Stone
Karakteri seslendiren Matt Stone, dizinin prodüktörlerinden biri aynı zamanda...
Stone, Kyle'ın büyük ölçüde kendi çocukluk deneyimlerini yansıttığını söylüyor.
Aşırı korumacı bir anneye sahip. Yahudi olması nedeniyle sık sık Cartman'ın saldırılarına maruz kalıyor.

gerekligereksiz, Cartman, Kenny, Stan, Kyle...

Fenerbahçe Çeyrek Finalde


Fenerbahçe güzel futboluyla şampiyonlar liginde Sevilla'yı eliyerek, adını bir üst tura yazdırdı.
Kadıköy'de Fenerbahçenin 3:2'lik üstünlüğüyle sonuçlanmıştı. Sevilla'nın sahasında da maçın skoru yine aynıydı. Maç uzatmalara gitti ve eşitlik yine bozulmadı. Seri penaltı atışları sonunda Fenerbahçe turu geçen takım oldu.

Sevilla maçı, Fenerbahçe'nin 100 yıllık tarihindeki en önemli maçlardan biriydi. Adını çeyrek finale yazdıran Fenerbahçe, kendi tarihini kendi yazdı.

Türkiye sizinle gurur duyuyor...

Fenerbahçe, şampiyonlar liginde çeyrek final oynayacak ikinci Türk takımı olacak. Gönlümüz yarı final ve final...

gerekligereksiz, Fenerbahçe Avrupanın En İyi 8 Takımından Biri...

Shine

Australyalı piyanist David Helfgott'un gerçek hayatını anlatan filmde, David'in çocukluk döneminden başlayarak gördüğü baba baskısına karşı çaresiz kalışı konu ediliyor. David, müziğe karşı çok yetenekli bir çocuktur ve müthiş derecede piyano çalma yeteneğine sahiptir. Ancak babası onun en küçük hatasını bile affetmeyecek kadar katı yüreklidir. Bu baskılara dayanamayan David, evden uzaklaşır ancak yıllar sonra yine babasını arar. Ama her şey farklıdır.

Shine 1997 yılında 7 dalda Oscar'a aday oldu ve En İyi Erkek Oyuncu ödülünü Geoffrey Rush almıştı.

Filmin en etkileyici sahnesi:gerekligereksiz, bir başyapıt...