Over Time


Over Time
Uploaded by Carmin

Muppet show'un firlama kurbagasi kermit, güzel bir animasyon da sizlerle beraber.

Kırmızı Başlıklı Kız


1)Sepet oyunu
2)Sırt masajı
3)Ölümcül vuruş
Her zaman kurt yenemez. Kırmızı başlıklı kızımız dövüş tekniklerini biliyorsa hiç şansı yok.

IPod + iTunes - Daft Punk - Technologic


Technologic mi? Hey Mama mı? Seçim size kalmış...

IPod + iTunesBlack Eyed Peas'in Hey Mama sarkısıyla ipot+itunes keyfi...

Apple-ipod nano-colors 848x496

Monsters, Inc. (Sevimli Canavarlar)Monsters, Inc. (Sevimli Canavarlar)

İçinde binbir çeşit canavarın yaşadağı endüstri şehri Canavaropolis’de geçen film, Sully olarak bilinen James Sullivan ve en iyi arkadaşı / iş ortağı olan Mike Wazowski’nin komik maceralarını konu alıyor. Her ikiside dünyanın en büyük çığlık işleme fabrikası olan Monsters Inc.’de çalışmaktadır. Sulley firmanın en iyi korkutucusu, Mike’da onun asistanıdır. Canavar dünyasının biricik enerjisi kaynağı insan çocuklarının çığlıklarından başka bir şey değildir. Monsters Inc.’de çalışan seçkin bir ekip değerli doğal kaynağı sağlamakla sorumludur.

İşin ilginç yanı, canavarlar insan çocuklarının zehirleyici olduklarını sanmakta ve onlarla her tür fiziksel kontakdan uzak durmaktadır. Aslında bu canavarlar korkutmaya çalıştıkları çocuklardan kendileri korkmaktadır. İşte böyle bir durumda Boo isimli küçük bir kız çocuğu Sully’nin peşinden kazara canavarların dünyasına geçince işler tamamen karışır.

İzlediğim en güzel animasyonlardan biri. Sizede tavsiye ederim...

Tyger


Tyger
Uploaded by kooze

Bu şehirin kralı tyger...

uyumak istemiyorum


Uyumak istemediğimizde neden bizimle uğraşan öcüler olur ki? Banada uğrasalar hiç fena olmaz.

THE PIANO

Kiwi


Uçmak için yerçekimine karşı koymak gerekmiyor bazen. Yerçikimini kullanarakta uçabileceğimi bu animasyonda gördüm. Çok güzel bir animasyon olmuş. www.iyifikir.blogspot.com'da gezerken rastladım. Sizinde uğramanızı tavsiye ederim.

The Simpsons Movie


24 Temmuz 2007'de gösterime girecek The Simpsons Movie'nin ilk fragmanı yayınlandı.
(www.elmaaltshift.blogspot.com)
elmaaltshift'e teşekkürler...

Garanti Flexi Card


Garanti Flexi Card için yapılan kart tasarımları çok güzel olmuş. İllüstrasyon çizimlerini yapan Halime Keskin'in bütün çizimlerini görmek isterseniz www.hallice.blogspot.com'dan bulabilirsiniz. Ellerinize sağlık hallice...

Hesaplar Microsoft'a emanet

Ay sonunda yeni Windows sistemi Vista'yı tanıtacak Microsoft, Media Player'ın da 11. sürümünü dağıymaya başladı. Görsel olarak makyajlayan yazılım , şarkı ,video ve resim dosyalarını daha başarılı düzenliyor. RSS desteğinin yine yer almadığı yazılım ücretsiz olarak www.getir.net/jo adresinden yüklenebiliyor. diğer bir ücretsiz ek ise 208 mb boyutundaki Microsoft Office Acconting Express yazılımı. Ücretli sürümün birçok özelliğini barındıran bu yazılımla tüm kişisel ve kurumsal hesaplarınızı tutmak mümkün (www.radikal.com.tr)

Bedava antivirüste ilk kayıp

1991 yılından bu yana hizmet veren ve 40 milyondan fazla kullanıcıya sahip avg firmasının antivirüs yazılımının parasız sürümüne son verileceği açıklandı. Çok sayıda kulanıcı tarafından tercih edilen ücretsiz sürümü, virüs yakalama ve temizleme konusunda aynı hizmeti veriyor ancak yeni virüs bilgisinin güncellenmesinde ücret ödeyenlere karşı gecikmeli hizmet alıyordu. Firma neden böğle bir karar aldığı konusunda bir acıklama yapmadı. (www.grisoft.com)

Ecevit'i kaybettik


Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit, 171 gündür tedavi gördüğü Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'nde yaşama veda etti. Ecevit'in ölümü tüm yurtta büyük üzüntü yarattı

Eski Başbakanlardan Bülent Ecevit, Gülhane Askeri Tıp Akademisi Hastanesi'nde vefat etti.
Ecevit'in ölümüyle ilgili GATA'dan yapılan açıklama şöyle:
"18 Mayıs 2006 tarihinden bu yana GATA Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı Başkanlığı Yoğun Bakım Ünitesinde takip ve tedavisi yapılan Sayın Bülent Ecevit'in stabil seyreden solunum ve dolaşım fonksiyonları son bir haftadır giderek bozulmuş ve uygulanan tedavilere yanıt alınamamıştır.
Sayın Bülent Ecevit, 5 Kasım 2006 günü saat 22.40'da dolaşım ve solunum yetmezliği sonucu vefat etmiştir. Türk Milletinin başı sağ olsun." (www.radikal.com.tr)

Dizi keyfi

Cnbc-e'de bu sezonda diziler cok heyecanlı devam ediyor. Kanal kanal dolaşmaya gerek kalmıyor. Dizi keyfi için cnbc-e yeterli...

24Bu sonbahar her şey değişecek. Tehdit hiç bu kadar ciddi olmamıştı. Komplo, hiç bu kadar büyük olmamıştı. Jack Bauer, bu sefer intikam için dönüyor...


Sert ama yakışıklı bir ajan dünyayı kaç kez kurtarabilir? Şimdilik beş kere... Neyse ki, arkası da geliyor. Joel Surnow ve Robert Cochran’ın yarattığı televizyonun en yenilikçi ve heyecan verici yapımlarından 24, beşinci sezonda da eşsiz ve öncü tarzını sürdürecek. Her bölüm gerçek zamanda bir saati işleyecek ve bütün sezon bir gün içinde yer alacak. Bir kez daha izleyici, birçok karakteri asla unutamayacakları bir günde takip edebilecek.

Dördüncü sezonun finalinde, Emmy ödüllü Kiefer Sutherland'in canlandırdığı Jack’i müşkül bir durumda bırakmıştık. Çinliler onu büyükelçilikteki ölüm olayından sorumlu tutuyordu, Çin hükümeti mahkemeye çıkartılması için Jack’in kendilerine verilmesini talep etmişti. Başkan Palmer onu, karşı karşıya olduğu tehlike konusunda uyardı. Tony, Michelle ve Chloe de, Gizli Servis’in ona kurduğu tuzaktan kaçmasına yardım ettiler. Jack’in yaşayabilmesi için, herkesin onun ölmüş olduğuna inanması gerekiyordu. Hayatı tamamen değişecekti.

Beşinci sezonun başında, dördüncü sezondan bir buçuk yıl sonra Jack Güneydoğu California’daki bir ailenin yanında, takma isimle yaşıyor. Bir petrol kuyusunda çalışıyor. Ama televizyonda bir haber görüyor, sonra bir telefon geliyor ve Jack’in hayatı yeniden rayına oturuyor, ya da yolundan çıkıyor. O bir kez daha sabık CTU ajanı, dünyayı (en azından, ABD’yi) defalarca kurtarmış olan adam. Komplocuları, içten vuran casusları, hain yabancıları ile dört dörtlük bir 24 günü daha bizi bekliyor.

24
Emmy ödülü kazanan 5. gün,
her perşembe 21:00'da cnbc-e'de tüm hızıyla devam ediyor.

İyi seyirler...

The 44004400 daha da güçleniyor, hedefe doğru harekete geçiyorlar. İnsanlığı bekleyen korkunç sona engel olabilecekler mi?


Yetmiş yıl boyunca, binlerce kişi gizemli şekilde ortadan kayboldu. Her birinin kaybolmasının ardından yapılan araştırmalar sonuç vermedi. Sonra bir 11 Temmuz günü, ansızın ve açıklanamayan bir şekilde 4400'ü birden aynı anda geri döndü. Dönüşleri de kaybolmaları gibi gizem doluydu. Döndüklerinde, hepsi kayboldukları yaştaydı ve aradan geçen zamanda neler olduğu hakkında hiçbir fikirleri yoktu. Nerede olduklarını da, nasıl döndüklerini de hatırlamıyorlardı.

Dünya ise dönmeyi sürdürmüş ve onların kaybolduğu günden bu yana pek çok şey değişmişti. Ama sadece dünya değil, onlar da değişmişti. Artık telepati ya da geleceği görme gibi özel yeteneklere sahiptiler. Kaçırılmalarının bir nedeni vardı. Onlar gelecekte insanoğlunu bekleyen korkunç sonun önüne geçmek için görevlendirilmişlerdi. Ancak kimse bunun nasıl gerçekleşeceğini bilmiyordu.4400 kişi döneli tam bir yıl oldu. 4400’ün topluma uyum çabası ve neden arayışları ikinci sezonda da tüm heyecanıyla sürdü. Kaçırılmalarının arkasındaki giz perdesi bir taraftan açılırken diğer taraftan beraberinde başka sorular getiriyor.

Bu arada, Jordan Collier “4400 Merkezi”ni açtı ve buraya gruptan olmayanları da kabul etti. Bir de kitap yazdı. Sonra Jordan Collier'e bir suikast düzenlendi ve hafıza boşlukları yaşayan Kyle ise hatırladığı zaman diliminde Jordan Collier’i kendisinin öldürdüğünü gördü. Şifa yeteneği olan Shawn bu yeteneği yitirdi, Maia hastalandı ve 4400’lerin bir hastalığa tutulduğu anlaşıldı. NTAC’nin rutin tıbbi kontrollerinde güçlerini yitirsinler diye onlara zerk ettiği promisin önleyici bir madde hepsini hasta ediyordu. Diana ve Tom buna karşı çıktı, Ryland tutuklandı, Isabelle önce kaybolup sonra Shawn’un odasında yirmili yaşlarında bir genç kadın olarak ortaya çıktı, Jordan kumsalda belirdi.

İşte burada kalmıştık. Şimdi ise yeni sezona, eskisinden miras kalmış esrarlarla başlıyoruz: Bir anda büyüyen Isabelle, Maia’nın annesine “Savaş hâlâ devam ediyor,” demesi, Dr. Burkoff’un malum serumu kendine zerk etmesi ve sapasağlam bir Jordan Collier gibi. Bakalım The 4400 dünyasını üçüncü sezonda neler bekliyor?

THE 4400
3. sezon bölümleri her salı 21:00'de.

cnbc-e dizi keyfinde iyi seyirler...

NIP/TUCKGÜZELLİK İŞİ BAZEN ÇİRKİNLEŞEBİLİR.

“Bana kendiniz hakkında neyi beğenmediğinizi söyleyin.” diye başlıyor “Nip/Tuck”. İşini bilen estetik cerrahlar, kötü yanlarınızı düzeltebilir, kırışıklıklarınızı ortadan kaldırabilir ya da yağlarınızı alabilir. Zarar görmüş yüzleri onarabilir ve hatta yaralı bir ruhun kendini tekrar mutlu hissetmesine yardımcı olabilir... Ancak ruhunuz için yüzeyde yapılan bu değişiklikler yeterli olur mu?

Estetik cerrahlar Christian Troy ve Sean McNamara, müşterileri için doğanın ya da kazaların yarattığı sorunları düzeltmeye çalışan iki ortak. Ellerindeki neşterle mucizeler yaratıyorlar. Oysa kendi hayatlarının da acil olarak düzeltmeye ihtiyacı var. Üstelik onların hayatını neşter darbelerinin düzeltmesi pek mümkün değil gibi.

NIP / TUCK
3. sezon bölümleri, her pazar 23:00'te.

Size iyi seyirler...

Rembrant İstanbul'da


Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, 2006-2007 sezonunu, bu yıl tüm dünyada 400. yılı kutlanan büyük sanatçı Rembrandt van Rijn'in ve çevresindeki sanatçıların, Rotterdam Boijmans van Beuningen Müzesi Koleksiyonu'ndaki desenlerinden oluşan "Rembrandt ve Çevresi- Desenler" sergisiyle açacak.
17. yüzyılın büyük resim ustası Rembrandt'ın ilk kez Türkiye'ye getirilecek 99 desen çalışması, 20 Ekim 2006 - 07 Ocak 2007 tarihleri arasında sanatseverlerin ziyaretlerine açık olacak.

Rembrandt ve çevresindeki sanatçıların toplam 99 deseninden oluşan sergi, Koç Allianz'ın desteğiyle Pera Müzesi'nin dördüncü ve beşinci katında görülebilir.

www.peramuzesi.org.tr

Tarih : 20 Ekim-07 Ocak 2006

lesson-1

küresel ısınma


Küresel ısınma dünyamızın en önemli problemi...